در آستانه انتخابات، بخشی از مجتمع کشت و صنعت استان قزوین مجدد به دست رئیس جمهور افتتاح شده است این در حالی است که پروژه افتتاح شده هنوز راه‌اندازی نشده است.
کد خبر: ۴۲۱۰۴۸
تاریخ انتشار: ۱۹ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۱۰:۴۰ 09 May 2017
مجتمع کشت‌وصنعت زیاران استان قزوین که بخشی از آن به حالت تعلیق درآمده بود در آستانه انتخابات توسط رئیس جمهور مجدد افتتاح شد در حالی که هنوز این بخش از این مجتمع هنوز راه‌اندازی نشده و در آینده نزدیک با کمک دولت احیا خواهد شد.

استاندار قزوین ظهر امروز در جریان بازدید از این مجتمع کشت و صنعت زیاران شهرستان آبیک اظهار داشت: مجتمع کشت و صنعت زیاران با ظرفیت اشتغال زایی برای 700 نفر پس از 10 سال تعطیلی به زودی و با حمایت دولت بازگشایی می‌شود.

وی افزود: این مجموعه در 60 هکتار با تجهیزات و امکانات استاندارد از قبیل باغداری، پرورش جوجه و قارچ، کارخانه دام و طیور یکی از مجموعه‌های بزرگ و استاندارد کشاورزی استان قزوین به شمار می‌رود که متاسفانه به دلیل واگذاری غلط به افراد بدون اهلیت در گذشته غیرفعال و به مدت 10 سال تعطیل بوده است.

همتی خاطرنشان کرد: سرمایه‌گذار مجتمع کشت و صنعت زیاران که از آمریکا به همراه 2 فرزند نخبه خود به میهن بازگشته علاقه بسیاری به احیای هرچه زودتر این واحد تولیدی داشته و درخواست خود را برای طرح توسعه این مجتمع تولیدی به منظور ایجاد سردخانه، واحدهای بسته‌بندی و سایر قسمت‌ها اعلام کرده است.

استاندار قزوین ادامه داد: در پی آن هستیم که واحدها و مجتمع‌های بزرگ تولیدی و ملی از این دست که غیرفعال هستند را به مدار تولید و ایجاد اشتغال بازگردانیم.

وی تصریح کرد: دولت تدبیر و امید در احیای واحدهای تولیدی که 8 تا 10سال به دلیل سیاست‌های غلط به تعطیلی کشیده شده بودند موفق عمل کرده، به گونه‌ای که در سال قبل و اوایل سال جاری نزدیک به 50 واحد تعطیل از این دست احیا و دوباره راه‌اندازی شده‌اند.

مجتمع کشت و صنعت زیاران واقع در شهرستان آبیک در شرق استان قزوین قرار دارد و با راه اندازی واحد کشاورزی یاد شده برای 700 نفر اشتغال زایی می شود.
استان قزوین دارای 480 هزار هکتار اراضی کشاورزی با 82 هزار بهره بردار است.

منبع: تسنیم
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار