وزیر اسبق فرهنگ و ارشاد اسلامی انقلاب اسلامی را فصل جدیدی در حیات شریف ملت ایران دانست و گفت: ایام دهه فجر فرصتی است تا آنچه برای این انقلاب اتفاق افتاده است را مرور کنیم.
کد خبر: ۳۷۱۷۳۶
تاریخ انتشار: ۱۵ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۶:۱۹ 03 February 2017
به گزارش تابناک از قزوین، سید محمد حسینی، وزیر ارشاد دولت دهم شب گذشته در همایش «38 سال مبارزه» اظهار کرد: بزرگداشت ایام دهه فجر به معنای کشف رمز و راز این پیروزی است و بدانیم علت این پیروزی رمز استمرار و بقای این انقلاب است.
وی افزود: روحیه و فرهنگی که بر ملت حاکم شده بود باعث شد تا همه قدرتهایی که از رژیم ستم شاهی حمایت می کردند به نتیجه نرسند و نتوانند در مقابل این سیل جمعیت شکست خوردند.
حسینی با بیان اینکه ایام دهه فجر فرصتی است تا آنچه برای این انقلاب اتفاق افتاده است را مرور کنیم،  عنوان کرد: در طی این مدت انقلاب های زیادی در منطقه اتفاق افتاد اما به دلیل عدم توجه به همین رمز و راز ها بعد از مدت کوتاهی ساقط شده اند.
وزیر اسبق فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه برای حفظ این انقلاب بهای سنگینی داده شده است، تأکید کرد: اگر همه انقلابهای بزرگ دنیا را مقایسه کنیم قابل مقایسه با انقلاب اسلامی ایران نیست بلکه موفقیت های انقلاب های دنیا مقطعی بوده و بعد از مدتی این انقلاب ها چون بر یک ایدئولوژی و مکتبی تأکید داشتند که با فطرت پاک انسانی سازکار نبود فرو پاشیدند  اما رهبری خوب انقلاب و ایدئولوژی حاکم  که بر مبنای اسلام ناب محمدی (ص) است باعث تداوم انقلاب اسلامی شده است.
این مسئول تصریح کرد: ایدئولوژی انقلاب اسلامی بر مبنای اسلام جامعی است که به همه مسائل فردی و اجتماعی می پردازد و اینچنین اسلامی می‌تواند انقلاب را استمرار دهد و مردم را در صحنه قرار دهد .
وی با اشاره به اینکه یکی دیگر از عوامل پیروزی انقلاب اسلامی همین مردم هستند، افزود: حرکت مردم در انقلاب اسلامی یک حرکت فراگیر  بوده و در دورترین نقطه کشور هم مردم با انقلاب بودند و انقلاب را همراهی کردند.
حسینی تصریح کرد: دشمن در 38 سال گذشته از هیچ کاری برای ضربه زدن به نظام کوتاهی نکرده و در طی این مدت هر روز یک چالش پیش روی انقلاب بوده است.
وی با اشاره به اینکه  این انقلاب ، انقلابی مردمی و الهی است، افزود: دلیل اصلی این عدم موفقیت هم حضور در صحنه مردم، رهبری قدرتمند و مکتبی قدرتمند است.
وزیر اسبق فرهنگ و ارشاد اسلامی ادامه داد: ملت ما زنده است و اینگونه نیست که بعد از 38 سال به مانند برخی سیاسیون از انقلاب خود احساس و ابراز ندامت کند .
وی اظهار کرد: تعلقات برخی ها به دنیا و حب مقام باعث شده تا از روحیه انقلابی خود بازگردند و این جزو ریزش های انقلاب است  اما رویش های بسیاری داشته ایم و جوانان بسیاری آماده اند و با قدرت انقلاب را پیش می برند.
حسینی اضافه کرد: بیان قدرتهای نظام به معنای عدم مشکل و ضعف نیست اما هرجا مشکل داریم دلیل اصلی آن این است که از آرمان و اصول انقلاب دست کشیده یا فاصله گرفته ایم.
وی تصریح کرد: تصور کردیم به نفع ما است که به نفع قدرتهای جهانی کوتاه بیایم و راه سازش را در پیش بگیریم و فکر کردیم اگر امتیازی بدهیم می توانیم از دشمن امتیازی بگیریم.
این مسئول یادآور شد: تجربه نشان داده است که نظام سلطه و استکبار رحمی ندارد و هرجا که احساس کند ملتی ضعیف است فشار بیشتری وارد خواهد کرد.
وی عنوان کرد: در دوره گفتکوی تمدنها ، تلاش برای بدست آوردن دل امریکایی ها نتیجه نداد و شاهد محور شرارت خواندن و پلمپ صنعت هسته ای بودیم
حسینی با بیان اینکه هرجا از اصول خود عدول کردیم ضربه آن را خورده ایم،  بیان کرد: در همین توافق هسته ای عقل سلیم حکم میکرد در مقابل هر امتیاز که میدهیم یک امتیاز بگیریم و بعد سراغ امتیاز بعدی برویم نه اینکه همه اقدامات را انجام دهیم و بعد منتظر به ایستم تا دشمن به تعهدات خود عمل کند.
وی خاطرنشان کرد: تحریم همه ملت ایران برای سفر به امریکا تحقیر مردم و یک حرکت رزیلانه است اما این ماهیت واقعی امریکا است.
وزیر اسبق ارشاد با بیان اینکه ترامپ چهره واقعی امریکا را بدون هیج گونه ظاهر سازی برملا میکند .، گفت: کسانی که در داخل تلاش میکردند تا چهره امریکا را بزک کرده و ایران را مقصر اصلی دشمنی امریکا میدانستند امروز که وقت آشتی آنها با امریکا شده نقشه های خود را بر ملا میبینند.
وی با اشاره به عدم تحقق کامل اقتصاد مقاومتی نیز اظهار کرد: برخی ها فکر میکنند عقل کل هستند و دستور اقتصاد مقاومتی مقام معظم رهبری جدی نگرفته، گزارش های روزانه خود را در قالب اقتصاد مقاومتی عرضه میکنند .
حسینی یادآور شد: نگاه اصلی این افراد به غرب است و همین افراد فکر میکردند اگر توافق کنند همه مشکلات کشور حل می شود  بر همین اساس نیز وعده های نابجایی داده شد که امروز در آن مانده اند و می بینند که آنطور میخاستند نشد
وی با بیان اینکه این افراد فکر میکردند برجام می تواند یک تحول در زندگی مردم ایجاد کند، افزود: باید بر توان داخلی تکیه می شد و به جای اینکه تنها به فکر رفاه عده ای خاص باشیم می بایست به عدالت توجه داشته باشیم.
این فعال فرهنگی با اشاره به اینکه اگر کسی با درد مردم آشنا نباشد به فکر درمان نیز نخواهد شد، تأکید کرد: همه باید حقوق خود را مطالبه کنیم و جامعه باید به یک رشد بلوغ برسد که انتخاب دقیق انجام دهد در غیر اینصورت با مشکلات عدیده ای مواجه خواهم بود.
وی در پایان با بیان اینکه آمارهایی که از رشد اقتصادی داده می شود باید یکجا خود را نشان دهد، یادآور شد: آمارهای اشتباه و بدون صداقت شاید در کوتاه مدت یک فضای احساسی ایجاد کند و با مظلوم نمایی مردم را تحت تاثیر قرار دهد اما در بلند مدت ماهیت آن اشکار می شود.نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار