فرماندار قزوین :
فرماندار شهرستان قزوین در دومین جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان از اختصاص 750 واحد مسکن مهر به جوانانی که در شرف ازدواج هستند خبر داد .
کد خبر: ۳۵۱۰۰۲
تاریخ انتشار: ۰۹ دی ۱۳۹۵ - ۱۱:۱۰ 29 December 2016
به گزارش تابناک از قزوین، موسوی فرماندار قزوین امر ازدواج را مهم دانست و گفت : دولت تدبیر و امید بر استفاده از تمام ظرفیت های جامعه در جهت تسهیل امر ازدواج تاکید دارد و باید با تشکیل کارگروههای مختلف طوری برنامه ریزی شود که فعالیت‌های این کارگروه‌ها کاربردی و موجب ارتقای کمّی و کیفی ازدواج‌‌های شهرستان شود .
ایشان با اشاره به قانون تسهیل ازدواج جوانان که در دولت یازدهم مراحل تصویب و اجرای آن ابلاغ شده است از مدیران دستگاههای اداری شهرستان خواست تمام ظرفیت های اداری خود را در جهت تسهیل ازدواج جوانان بکار گیرند .
وی پیگیری تشکیل کارگروه‌هایی برای تبادل‌نظر در موضوعات آموزش و مشاوره، خیرین امر ازدواج، هماهنگی تشکل‌های اجتماعی در امر ازدواج و خانواده را تاکید کردند .
موسوی در ادامه با بیان اینکه لازم است برای نهادینه‌کردن ارزش‌های اسلامی و انسانی در جامعه از کودکان آغاز کرد، به نقش آموزش و پرورش در فرهنگ سازی خانواده ها اشاره کرد و خواستار آموزش جدی دانش آموزان با مقوله زندگی و نحوه اداره خانواده شد .
فرماندار قزوین راهکارهای پیشگیرانۀ برای ارتقای امور جوانان را آموزش‌هایی از قبیل آموزش قبل ازدواج و همچنین پس از ازدواج همراه با مداخلۀ مشاوره‌ای و نیز آموزش مهارت‌های زندگی و بازتوانی پس از طلاق و آموزش مهارت‌های زندگی و مهارت‌های ارتباطی به دانش‌آموزان، مشاوره ویژه دانش‌آموزان، دانست .
موسوی در خصوص افزایش ساعت مشاوره قبل از ازدواج برای استحکام بیشتر زندگی جوانان و کاهش طلاق گفت : این مشاوره در برخی از استان تا سقف صد ساعت است که تصمیم گرفته شد با بررسی این آموزش ها در استان های دیگر ، کیفیت و ساعات این مشاوره در شهرستان قزوین افزایش یابد.
ایشان مشکلات اقتصادی را از دیگر موانع پیش روی جوانان در امر ازدواج دانست و تصریح کرد: عدم تامین اقتصادی مهمترین دلیل بی رغبتی و بی میلی جوانان به امر ازدواج بوده و بیشتر مردها مایل هستند پس از سر و سامان گرفتن وضعیت اقتصادی شان به تشکیل خانواده مبادرت کنند. فلذا ضرورت پیگیری اشتغال جوانان برای رفع این مانع ضروری و اساسی می باشد .
سید علی موسوی ازدواج جوانان را وظیفه خود آن ها ندانست بلکه در اصل بزرگترها هستند که به موقع برای ازدواج جوانان باید وارد عرصه شوند.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار