وزیر کشور گفت: در زمینه پسماند، باید به شکل مکانیزه و با رعایت ضوابط زیست‌محیطی اقدامات لازم را انجام داد و از این ظرفیت بهره اقتصادی هم برد؛ علاوه بر این موضوع تفکیک از مبدا توسط شهرداری ها باید انجام شود و اگر مدیریت شهری به وظایف خود در این زمینه عمل نکند به دستگاه قضایی معرفی می شوند.
کد خبر: ۱۱۳۶۷۰۵
تاریخ انتشار: ۱۶ آبان ۱۴۰۲ - ۲۲:۰۳ 07 November 2023

به گزارش تابناک قزوین، احمد وحیدی ظهر امروز در جلسه شورای اداری شهرستان بوئین زهرا که با حضور استاندار قزوین، نماینده بوئین زهرا و آوج در مجلس شورای اسلامی و جمعی از مدیران دستگاه‌های اجرایی در سالن جلسات فرمانداری برگزار شد، اظهار کرد: خدمت گذاری به مردم وظیفه دولت و دولتمردان است و فلسفه وجودی دولت خدمت به مردم است و این خدمت گذاری باید از سر تواضع و فروتنی صورت گیرد و مردم باید اخلاق خوب مدیران و احساس دلسوزی دستگاه‌ها را درک کنند.

وی افزود: بسیاری از مسائل در بدو امر و با برخورد خوب دولتمردان نسبت به مردم برطرف می‌شود و اگر مردم احساس کنند در مراجعه به یک اداره با دلسوزی با آن‌ها رفتار می‌شود به طور قطع حس اعتماد و اطمینان بیشتری به آن‌ها دست خواهد داد.

وزیر کشور ادامه داد: شناسایی ظرفیت‌ها یکی دیگر از موضوعاتی است که باید نسبت به آن برنامه ریزی و مدیریت کرد چراکه در کشور ظرفیت‌هایی وجود دارد که در لایه‌های پنهانی قرار دارد و اگر شناسایی نشود به طور قطع با مشکل مواجه خواهیم شد.

وحیدی اضافه کرد: سرمایه انسانی یکی از بزرگترین سرمایه‌های هر مملکت به ویژه در ایران است که شاید در بدو امر قابل مشاهده نباشد، ولی با تحقیق و بررسی کامل شناسایی خواهند شد.وی عنوان کرد: یکی از ویژگی‌های مهم انقلاب اسلامی شناخت ظرفیت‌های انسانی بوده است که این ویژگی باید ادامه دار باشد و اگر از این ظرفیت به خوبی استفاده شود قطعا کشور از شرایط بهتری برخوردار خواهد شد و اگر استفاده نشود منجر به دلسردی می‌شود.

این مقام مسوول با بیان اینکه شناسایی و فعال کردن ظرفیت‌ها از اهمیت بالایی برخوردار است، افزود: اینکه در شهرستان بوئین زهرا بیکار وجود ندارد خیلی خوب است، ولی نباید در این مرحله متوقف شد و باید به دنبال بهره برداری بهتر از نیروی کار رفت.

وزیر کشور اذعان کرد: راهبردی که از سوی مقام معظم رهبری اعلام شده است، مهار تورم رشد تولید نام دارد و باید در تمامی شهرستان‌ها از جمله شهرستان بوئین زهرا برنامه ریزی مدونی برای تحقق این راهبرد انجام داد تا بدین وسیله مردم از آسایش و رفاه بیشتری برخوردار شوند.

وحیدی ادامه داد: تنش آبی یکی از چالش‌های اساسی کشور و دنیا به حساب می‌آید و استان قزوین هم در این زمینه با مسائل مختلفی روبه رو است و نمی‌توان از آن به راحتی عبور کرد، بر همین اساس باید با یک برنامه ریزی مناسب و مدیریت هرچه بهتر مصرف آب، مشکلات را برطرف کرد.

وی در پایان گفت: در زمینه پسماند، باید به شکل مکانیزه و با رعایت ضوابط زیست محیطی اقدامات لازم را انجام داد و از این ظرفیت بهره اقتصادی هم برد، علاوه بر این موضوع تفکیک از مبدا توسط شهرداری‌ها باید انجام شود و اگر مدیریت شهری به وظایف خود در این زمینه عمل نکند به دستگاه قضایی معرفی می‌شوند.

برچسب ها: قزوین
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار