استاندار قزوین با اشاره به ضرورت تحویل سریع‌تر واحدهای مسکن ملی به افراد خوش‌حساب، گفت: واحدهای در حال تکمیل باید به متقضیانی واگذار شود که آورده و اقساط تسهیلات را به موقع پرداخت کرده‌اند.
کد خبر: ۱۰۷۰۰۶۱
تاریخ انتشار: ۰۹ مهر ۱۴۰۱ - ۱۳:۴۱ 01 October 2022

به گزارش تابناک قزوین، محمدمهدی اعلایی پیش از ظهر امروز در جلسه شورای تأمین مسکن استان قزوین که در سالن جلسات شهیدسلیمانی استانداری قزوین برگزار شد، اظهار داشت: میزان پیشرفت طرح نهضت ملی مسکن در استان قزوین مطلوب نیست و میزان پیشرفت فیزیکی حداقل باید به 5 درصد افزایش یابد.

وی با تأکید بر لزوم تشویق پیمانکارانی که میزان پیشرفت مناسبی دارند، اضافه کرد: پیمانکارانی که پیشرفت عملیاتی اجرایی آنها کم است و در ساخت واحد‌های مسکن ملی با تأخیر عمل کرده‌اند، باید کنار گذاشته شوند. در ضمن هزینه‌های اجرای طرح به پیمانکاران باید بر اساس میزان پیشرفت فیزیکی آنها تعیین و پرداخت شود.

اعلایی با اشاره به ضرورت تحویل سریع‌تر واحدهای مسکن ملی به افراد خوش‌حساب ادامه داد: واحدهای در حال تکمیل باید به متقاضیانی واگذار شود که آورده و اقساط تسهیلات را به موقع پرداخت کرده‌اند و به متقاضیانی که در این زمینه با تاخیر عمل کرده‌اند، باید واحدهای نیمه‌کاره واگذار شود. باید طوری عمل شود که کسی که زودتر آورده خود را واریز می‌کند، سریع‌تر واحد مسکونی را تحویل بگیرد.

وی یادآور شد: در این زمینه اداره‌کل راه و شهرسازی باید از وزارت‌خانه اختیاراتی اخذ کند تا افرادی که میزان واریزی بیشتری داشته‌اند، در اولویت صاحب‌خانه شدن در نهضت ملی مسکن قرار بگیرند.

رئیس شورای تأمین مسکن استان قزوین در بخش دیگری از سخنان خود مجموع آورده متقاضیان مسکن ملی در بانک‌های استان را 1100 میلیارد تومان عنوان کرد و گفت: این میزان آورده برای اجرای طرح نهضت ملی مسکن در استان قزوین کفایت نمی‌کند و باید از طریق اطلاع‌رسانی به مردم میزان این آورده‌ها افزایش پیدا کند.

اعلایی همچنین بر ضرورت حمایت از پیمانکاران بومی در طرح‌های نهضت ملی مسکن تأکید کرد و افزود: به پیمانکارانی که توانمندی بالای خود را در اجرای طرح‌های نهضت ملی مسکن اثبات کرده‌اند، ساخت واحدهای مسکونی بیشتری سپرده خواهد شد.

 

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار