مدیرکل راهداری استان قزوین:
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان قزوین گفت: امسال میزان خسارت‌های ناشی از سیل در حوزه راه و ابنیه استان بالغ بر ۱۰۰ میلیارد تومان بوده است.
کد خبر: ۱۰۲۳۳۰۹
تاریخ انتشار: ۲۹ دی ۱۴۰۰ - ۰۸:۳۹ 19 January 2022

 

جواد حق لطفی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: بیشترین میزان خسارت های ناشی از سیل به راه های استان مربوط به مناطق رودبار الموت شرقی، غربی و آوج بوده است.

وی اضافه کرد: از میزان خسارت های وارد آمده، ۷۰ میلیارد تومان مربوط به منطقه رودبار الموت و ۳۰ میلیارد تومان نیز به حوزه شهرستان آوج تعلق داشته است.

این مسوول راهداری با بیان اینکه ۶۰ درصد خسارت ها مربوط به پل ها و آب‌روها و ۴۰ درصد نیز مربوط به جاده ها بوده است، تصریح کرد: در بخش خسارت به جاده، مباحثی چون رانش، ریزش، خسارت به سطح آسفالت و حاشیه راه و در نهایت نیز دیواره های کنار جاده مطرح بوده که باعث وارد آمدن خسارت به آنها شده است.

حق لطفی اضافه کرد: تامین اعتبار برای رفع خسارت های یاد شده نیز باید از محل ماده ۱۰، ۱۲ و ۱۷ مدیریت بحران کشور صورت بگیرد که متاسفانه از سال ۹۸ به بعد هیچ اعتباری در این خصوص به استان قزوین تعلق نگرفته است.

وی اضافه کرد: این در حالی است که میزان خسارت های سیل در سال ۹۸ بالغ بر هفت میلیارد و در سال ۹۹ نیز ۲۰ میلیارد تومان با احتساب قیمت در سال های ۹۸ و ۹۹ بوده است.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار