مدیرکل هواشناسی استان قزوین گفت: سامانه بارشی جدید از فردا همه نواحی استان قزوین را در بر خواهد گرفت و شاهد بارش باران و برف در کلیه نقاط استان قزوین خواهیم بود که به همین خاطر امروز هشدار نارنجی صادر کردیم.
کد خبر: ۱۰۰۸۲۶۵
تاریخ انتشار: ۱۹ آبان ۱۴۰۰ - ۱۳:۳۳ 10 November 2021

یوسف شیخ‌الملوکی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در قزوین با بیان اینکه "از فردا (پنج‌شنبه) زبانه‌های پرفشار وارد استان قزوین خواهند شد"، اظهار داشت: بنابراین از فردا شاهد کاهش شدید دما و وزیدن بادهای سرد شمالی خواهیم بود که در ارتفاعات شمالی استان قزوین باعث ایجاد پدیده مه غلیظ خواهد شد و ضمن همراه شدن با بارندگی سطح دید افقی رانندگان را پایین خواهد آورد.

وی همچنین از ورود سامانه بارشی به آسمان استان قزوین از اواخر وقت فردا خبر داد و افزود: به همین خاطر شاهد بارش باران در بیشتر نقاط استان قزوین خواهیم بود که این بارندگی‌ها در نواحی کوهستانی و مرتفع به‌علت سرمای شدید هوا در قالب برف ظاهر خواهد شد و کوه‌های قزوین را سفیدپوش خواهد کرد.

شیخ‌الملوکی ادامه داد:‌ این سامانه بارشی جدید از فردا همه نواحی استان قزوین را در بر خواهد گرفت و شاهد بارش باران و برف در کلیه نقاط استان قزوین خواهیم بود که به همین خاطر امروز هشدار نارنجی صادر کردیم تا رانندگان، روستاییان و کشاورزان برای خطرات احتمالی بارش برف آمادگی لازم را داشته باشند.

خطر سرمازدگی محصولات کشاورزی بالاست

مدیرکل هواشناسی استان با تأکید بر ضرورت آمادگی 100درصدی دستگاه‌های امدادرسان حوزه مدیریت بحران گفت: با توجه به بارش برف شاهد لغزندگی جاده‌ها و اختلال در تردد وسایل نقلیه سبک و سنگین خواهیم بود که به همین خاطر پلیس راه و سازمان راهداری باید تمهیدات لازم برای جلوگیری از تصادفات زنجیره‌ای پیش‌بینی کنند.

شیخ‌الملوکی اضافه کرد: در ضمن با توجه به بارش سنگین باران امکان آبگرفتگی معابر عمومی هم وجود دارد، ضمن اینکه باریدن برف و وقوع پدیده مه دید افقی رانندگان را کاهش می‌دهد و به همین خاطر آنها باید با وسایل ایمنی لازم تردد کنند، ضمناً کوهنوردان باید قید صعود به ارتفاعات را در 2 روز آینده بزنند که این کار خطرات جانی دارد.

وی با اشاره به کاهش شدید دمای هوا در روزهای پنجشنبه و جمعه (فردا و پس‌فردا) هشدار داد: با توجه به این سرمای شدید محصولات کشاورزی به‌احتمال زیاد خسارت خواهند دید که از امروز باید باغداران، کشاورزان و گلخانه‌داران به فکر حفظ محصولات کشاورزی یا برداشت آنها باشند.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار