مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان قزوین گفت: ۲ میلیون و ۲۵۰ هزار دلار صنایع‌دستی استان قزوین در نیمهٔ نخست سال جاری به خارج از کشور صادر شد.
کد خبر: ۱۰۰۱۶۰۷
تاریخ انتشار: ۲۱ مهر ۱۴۰۰ - ۱۸:۴۶ 13 October 2021

 

به گزارش تابناک قزوین، علیرضا خزائلی مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان قزوین اظهار کرد:میلیون و ۲۵۰ هزار دلار صنایع‌دستی استان قزوین در نیمهٔ نخست سال جاری به مقصد کشورهای حاشیهٔ خلیج‌فارس و اروپا صادر شد.

وی ادامه داد: توسعهٔ صادرات صنایع‌دستی از جمله اهداف مهم انجمن صنایع‌دستی استان به‌شمار می‌رود و اکنون نیز این مسئله با جدیت دنبال می‌شود.

این مسؤول عنوان کرد: امیدواریم با مهار کامل کرونا و بازگشت رونق به گردشگری به شکل توأمان شاهد رونق صنایع‌دستی نیز باشیم.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان قزوین بیان کرد: با ثبت جهانی بازار صنایع‌دستی سعدالسلطنه در آینده‌ای نه چندان دور، انتظار می‌رود صادرات صنایع‌دستی قزوین با رشد قابل توجهی مواجه شود.

خزائلی ضمن اشاره به ظرفیت عظیم صنایع‌دستی در حوزهٔ ارزآوری و لزوم برنامه‌ریزی جهت حمایت و پشتیبانی از صادرات هنرهای دستی، تأکید کرد: سال گذشته بیش از 4 میلیون دلار صادرات صنایع‌دستی استان به خارج از کشور را داشتیم.

وی در پایان یادآور شد: استان قزوین دارای حدود ۶ هزار هنرمند و تولیدکنندهٔ صنایع‌دستی است که از جمله هنرها و صنایع‌دستی این استان می‌توان به آینه‌کاری، گره‌چینی، گلیم، جاجیم، مسگری، سفال، سرمه‌دوزی، پن‌بافی، پاپیه‌ماشه و موج‌بافی اشاره کرد.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار